Monitor.mk

“Bomba” për Sopotin mes Jankullovsës dhe Mijallkovit propozohet të publikohet në gjykatë

“Bomba” për Sopotin mes Jankullovsës dhe Mijallkovit propozohet të publikohet në gjykatë
October 18
12:23 2017

Prokuroria Speciale propozoi që në seancën gjyqësore për rastin “Sopoti” të dëgjohet biseda e përgjuar ndërmjet ish-ministres Gordana Jankullovska dhe ish-shefit të DSK-së, Sasho Mijallkov, ku dëgjohen duke folur për Sopoti si një rast të montuar dhe pa prova, raporton Televizioni SHENJA.

PSP propozoi që të dëshmojnë edhe gjashtë agjentë të DSK-së që janë marrë me rastin. Por, do të dëgjohen edhe dy neuropsikiatër.

Seanca e ardhshme do jetë më 23 nëntor.

Related Articles