Auto & Tech Archives - Monitor.mk

Monitor.mk

Auto & Tech

AMG C63 lë prapa Giulia QV dhe BMW M3, në arritjen e shpejtësisë prej 240 kilometrave në orë (Video)

    AMG C63 lë prapa Giulia QV dhe BMW M3, në arritjen e shpejtësisë prej 240 kilometrave në orë (Video)

Shpejtësinë prej zeros deri në 100 kilometrave në orë, AMG C63 S dhe BMW M3 e arrijnë për 4.1-sekonda, ndërsa Guilia QV me 4.0-sekonda, është pak më e shpejtë. Mirëpo,

Read Full Article

PayPal, do ta çojë Maqedoninë në tregun botëror

    PayPal, do ta çojë Maqedoninë në tregun botëror

Në Maqedoni përmes servisit pagesor Paypal, Ministria e Financave zyrtarisht do t’i drejtohet këtij servisi që të fillohet procedura për vendosjen e shërbimit “pranim i parave” (recieve) Ky është konkludimi

Read Full Article

Mercedes-AMG E63 S gara mes BMW M6 dhe Audi RS7 750 kuajfuqi (VIDEO)

    Mercedes-AMG E63 S gara mes BMW M6 dhe Audi RS7 750 kuajfuqi (VIDEO)

Është zhvilluar një garë shpejtësie në një pistë në Rusisë, ku Mercedes-AMG E63 S ka garuar me BMW M6 dhe Audi RS7, ku këto të fundit i kanë nga 750

Read Full Article

Zbulohen detaje të reja për Golf 8

    Zbulohen detaje të reja për Golf 8

Kanë nisur të shtohen spekulimet për gjeneratën e ardhshme të Volkswagen Golf. Sipas “AutoBild”, gjenerata e re e automobilit të famshëm, Golf 8, që do të vijë kah fundi i

Read Full Article

Shoferi i kamionit prej 32 tonelatash, shpëtoji nga përplasja me një makinë që i doli para (Video)

    Shoferi i kamionit prej 32 tonelatash, shpëtoji nga  përplasja me një makinë që i doli para (Video)

Boyd Forrest ka qenë duke në Edinburgh të Skocisë, kur para tij doli një Nissan Navara që lëvizte me afro

Read Full Article

Rrugët plotë “befasi” të Anglisë: Vetura për skrap që shoferit ka mundur t’i kushtojë me jetë (Foto)

    Rrugët plotë “befasi” të Anglisë: Vetura për skrap që shoferit ka mundur t’i kushtojë me jetë (Foto)

Policia në Derby të Anglisë, e ka ndaluar një veturë që i kishte pjesët e brendshme të lidhura me një

Read Full Article

Makinën që do duhej ta kontrollonte, mekaniku e nxori për një xhiro në qytet (Video)

    Makinën që do duhej ta kontrollonte, mekaniku e nxori për një xhiro në qytet (Video)

Iain Inglis nga Swindon i Anglisë, e ka dërguar makinën për një kontroll rutinë në një garazh të afërt. Por,

Read Full Article

Ja pse keni Wi-Fi të ngadalshëm në shtëpi

    Ja pse keni Wi-Fi të ngadalshëm në shtëpi

Të jesh pjesë e një shoqërie që varet direkt nga qasja në internet dihet se routeri i wireless-it luan një

Read Full Article

Gjigantët e internetit formojnë forumin botëror kundër terrorizmit

    Gjigantët e internetit formojnë forumin botëror kundër terrorizmit

Facebook, Microsoft, Twitter dhe You Tube kanë bërë të ditur se do të formojnë forumin botëror të internetit kundër terrorizmit,

Read Full Article

Komisioni Evropian godet Google me një gjobë rekord prej 2,42 miliard Eurosh

    Komisioni Evropian godet Google me një gjobë rekord prej 2,42 miliard Eurosh

Bashkimi Evropian ka gjobitur Google me 2.42 miliard Euro pas një hetimi 7 vjeçar ndaj praktikave monopolistike të gjigandit të

Read Full Article
1 2 3 9


Responsive WordPress Theme Freetheme wordpress magazine responsive freetheme wordpress news responsive freeWORDPRESS PLUGIN PREMIUM FREEDownload theme freeDownload html5 theme free - HTML templates Free Top 100+ Premium WordPress Themes for 2017 Null24