Monitor.mk

Bota

Pamje shokuese: Ushtari veri korean me plumba ne trup arriti të dezertonte në Korenë e Jugut (Video +18)

    Pamje shokuese: Ushtari veri korean me plumba ne trup arriti të dezertonte në Korenë e Jugut (Video +18)

Janë publikuar në mediat ndërkombëtare pamje të ku shihet një ushtarë veri korean, në përpjekje për tu arratisur nga Koreja Veriore përtej kufirit në fshatin Panmunjom më 13 nëntor. Ai

Read Full Article

Erdogan: Frikësohen apo jo, Turqia do të zhvillojë energji bërthamore

    Erdogan: Frikësohen apo jo, Turqia do të zhvillojë energji bërthamore

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, shprehu vendosmërinë që Turqia të zhvillojë energji bërthamorë, pavarësisht nëse dikush ndihet i shqetësuar nga kjo, raporton Anadolu Agency (AA). “Ne do të zhvillojmë

Read Full Article

TËRMETI GODET SPITALIN, INFERMIERET “HARROJNË VETEN”, VETËM PËR TË SHPËTUAR FOSHNJAT (VIDEO)

    TËRMETI GODET SPITALIN, INFERMIERET “HARROJNË VETEN”, VETËM PËR TË SHPËTUAR FOSHNJAT (VIDEO)

Gjatë një tërmeti të fundit në Japoni, një kamerë e sigurisë në një spital të lindjes regjistroi një situatë të pabesueshme. Siç edhe mund të shihet në pamje, përcjell Telegrafi,

Read Full Article

Putin takon Asadin: “Lufta kundër terrorizmit në Siri, do të vazhdojë deri në fund!”

    Putin takon Asadin: “Lufta kundër terrorizmit në Siri, do të vazhdojë deri në fund!”

Presidenti rus Vladimir Putin, zhvillon një takim të beftë me homologun sirian, Bashar Al Assad. “Lufta kundër terrorizmit në Siri, do të vazhdojë deri në fund!” Janë këto fjalët e

Read Full Article

Forcat amerikane bombarduan fabrika të drogës në Afganistan

    Forcat amerikane bombarduan fabrika të drogës në Afganistan

Forcat amerikane bombarduan disa fabrika për prodhimin e drogës në Afganistan. “Sulmet ishin kahëzuar drejt burimeve të financimit të talebanëve”,

Read Full Article

Kapet 1.3 ton kokainë/ Arrestohen 3 shqiptarët e rrjetit ndërkombëtar të trafikut

    Kapet 1.3 ton kokainë/ Arrestohen 3 shqiptarët e rrjetit ndërkombëtar të trafikut

Një rrjet trafiku ndërkombëtar droge është goditur në Francë këtë fundjavë, me rreth 1.3 ton kokainë të sekuestruara në Bordo.

Read Full Article

Tërmete të fuqishme në botë vitin e ardhshëm, paralajmërojnë shkencëtarët

    Tërmete të fuqishme në botë vitin e ardhshëm, paralajmërojnë shkencëtarët

Në vitin 2018 janë të mundshme tërmete të fuqishme nëpër tërë botën për shkak të ngadalësimit periodik të rotacionit të

Read Full Article

Turqia ndalon të gjitha ngjarjet e komunitetit LGBTI

    Turqia ndalon të gjitha ngjarjet e komunitetit LGBTI

Zyrtarët turq kanë ndaluar të gjitha ngjarjet nga grupet e komunitetit LGBTI në kryeqytetin e vendit, Ankara. Ndalimi hyri në

Read Full Article

Server: Presidenti Tramp urgjentisht të veprojë dhe ta ruajë paqen në Ballkan

    Server: Presidenti Tramp urgjentisht të veprojë dhe ta ruajë paqen në Ballkan

Administrata e presidentit amerikan Donald Tramp duhet urgjentisht të veprojë që ta ruajë paqen dhe stabilitetin në Ballkan, shkruan analitiku

Read Full Article

Suedi, ezani lejohet me altoparlant në pesë kohët e namazit

    Suedi, ezani lejohet me altoparlant në pesë kohët e namazit

Lejohet këndimi i ezanit me altoparlant në pesë kohët e namazit në xhaminë me minare të Shoqatës Kulturore Islame që

Read Full Article
1 2 3 92

Responsive WordPress Theme Freetheme wordpress magazine responsive freetheme wordpress news responsive freeWORDPRESS PLUGIN PREMIUM FREEDownload theme freeDownload html5 theme free - HTML templates Free Top 100+ Premium WordPress Themes for 2017 Null24