Ekonomi Archives - Monitor.mk

Monitor.mk

Ekonomi

QEVERIA SOT BEN RIBALANCIMIN E BUXHETIT

    QEVERIA SOT BEN RIBALANCIMIN E BUXHETIT

Qeveria e Republikës së Maqedonisë sot në seancë duhet ta shqyrtojë ribalancin e Buxhetit për vitin 2017. Kryeministri Zaev tha se pret që ribalanci të miratohet në Kuvend para 2

Read Full Article

Banka Evropiane e Investimeve siguroi 100 milionë euro hua për Maqedoninë

    Banka Evropiane e Investimeve siguroi 100 milionë euro hua për Maqedoninë

Në vitin 2012, Banka Evropiane e Investimeve (BEI) ka siguruar 100 milionë hua për Maqedoninë për mbështetje të zhvillimit, përmirësimit të qasjes në financa për ndërmarrje të vogla dhe të

Read Full Article

Rënie e madhe e investimeve të huaja në Maqedoni

    Rënie e madhe e investimeve të huaja në Maqedoni

Në dy muajt e parë të vitit, investimet e huaja kanë rënë për 12.4 milionë euro, tregojnë të dhënat e fundit të Bankës Popullore të Maqedonisë, shkruan gazeta Koha. Vetëm

Read Full Article

Banka Popullore mbron qëndrimin për rritje ekonomike me 2.5%

    Banka Popullore mbron qëndrimin për rritje ekonomike me 2.5%

Ekonomia e Maqedonisë vitin 2017 do ta përfundojë me shkallë të uljes së rritjes. Krahas informacionit të publikuar se në tre muajt e parë kishte stagnim gjegjësisht rritje prej 0%,

Read Full Article

Kriza politike ka ndikuar rëndë në ekonominë e vendit

    Kriza politike ka ndikuar rëndë në ekonominë e vendit

Kulmi i krizës politike në muajt e parë të këtij viti ka dëmtuar rëndë ekonominë e vendit. Rritja ekonomike prej

Read Full Article

BB: EKONOMIA E MAQEDONISË RRITJE PËR 2,8 PËR QIND

    BB: EKONOMIA E MAQEDONISË RRITJE PËR 2,8 PËR QIND

Ekonomia e Maqedonisë sipas prognozës më të re të Bankës Botërore këtë vit do të ketë rritje prej 2, 8

Read Full Article

Monedhat virtuale arrijnë në Kosovë

    Monedhat virtuale arrijnë në Kosovë

Monedha virtuale është shtrirë edhe në Kosovë, thonë ekspertë për çështje financiare. Kjo monedhë e quajtur ndryshe, Bitcoin, ekziston vetëm

Read Full Article

Banka Popullore e Republikës së Maqedonisë alarmon për paratë virtuale si ajo e bitkoin

    Banka Popullore e Republikës së Maqedonisë alarmon për paratë virtuale si ajo e bitkoin

Banka Popullore e Republikës së Maqedonisë (BPRM) njofton se sipas rregulloreve të shtetit, nuk lejohen personat fizik e as juridik

Read Full Article

SHTRENJTOHEN DERIVATET E NAFTËS

    SHTRENJTOHEN DERIVATET E NAFTËS

Benzinat nga mesnata do të shtrenjtohen për një denarë, ndërsa dizeli dhe vaji ekstra i lehtë për amvisëri për 1.5

Read Full Article

Nebi Hoxha zv.kryeministër në Maqedoni?

    Nebi Hoxha zv.kryeministër në Maqedoni?

Oda Ekonomike e Maqedonisë Veri-Perëndimore (OEMVP) në konferencën për shtyp që organizoi sot, përgëzoi Zoran Zaev për marrjen e mandatit

Read Full Article


Responsive WordPress Theme Freetheme wordpress magazine responsive freetheme wordpress news responsive freeWORDPRESS PLUGIN PREMIUM FREEDownload theme freeDownload html5 theme free - HTML templates Free Top 100+ Premium WordPress Themes for 2017 Null24