Monitor.mk

Lajme

Aksidentohet autobusi nga Maqedonia në Austri, ja të reja e fundit

    Aksidentohet autobusi nga Maqedonia në Austri, ja të reja e fundit

Mbrëmë rreth orës 21.50 në autostradën B 138 në afërsi të Schlierbach të Austrisë, është shkaktuar një aksident i rëndë komunikacioni në mes të një autobusi dhe një veture tjetër,

Read Full Article

VMRO-DPMNE i kthehet skenarit për të formuar Qeverinë, ofron plotësimin e të gjitha kërkesave të shqiptarëve?!

    VMRO-DPMNE i kthehet skenarit për të formuar Qeverinë, ofron plotësimin e të gjitha kërkesave të shqiptarëve?!

VMRO-DPMNE është e gatshme të formojë Qeveri me partitë shqiptare, duke pranuar të gjitha kërkesat e partive shqiptare. Lajmi bëhet i ditur për INA nga një zyrtar i një partie

Read Full Article

Kryeministri dhe ministrat nesër për herë të parë do të përgjigjen në pyetjet e deputetëve

    Kryeministri dhe ministrat nesër për herë të parë do të përgjigjen në pyetjet e deputetëve

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë nesër do ta mbajë seancën e 23-të në të cilën në rend dite janë parashtrimi i pyetjeve të deputetëve. Kryeministri Zoran Zaev dhe ministrat për

Read Full Article

I kushtoi jetën Muzeut të Alfabetit, ndahet nga jeta Mendushe Ajdini

    I kushtoi jetën Muzeut të Alfabetit, ndahet nga jeta Mendushe Ajdini

Në Muzeun e Alfabetit është ditë zie, sepse ka ndërruar jetë Mendushe Ajdini, e punësuar në këtë Muze, por e lindur në Preshevë, dhe nuse e shkuar në Manastir. Ajo

Read Full Article

Filloi aksioni i madh për pastrimin e Shkupit

    Filloi aksioni i madh për pastrimin e Shkupit

Autoritetet e qytetit sot nga Komuna e Butelit e fillojnë aksionin e madh për pastrimin e rrugëve me qëllim të

Read Full Article

“Alfat” zhveshin adoleshentin në vend publik duke kërkuar drogë

    “Alfat” zhveshin adoleshentin në vend publik duke kërkuar drogë

I mituri, 16 vjeçar nga Shkupi është poshtëruar nga ana e njësitit, “Alfa”, duke e zhveshur lakuriq në vend publik

Read Full Article

Edhe Arben Taravari nuk i shpëton “Fiks Fare”. Ja gafa e tij si kryetar komune (VIDEO)

    Edhe Arben Taravari nuk i shpëton “Fiks Fare”. Ja gafa e tij si kryetar komune (VIDEO)

Edhe kryetari i ri i Komunës Gostivarit, Arben Taravari nuk i ka shpëtuar emisionit investigativo-satirik “Fiks Fare”, të televizionit Top

Read Full Article

Zaevi mysafir te Ahmeti dhe Lika në Manastir (FOTO)

    Zaevi mysafir te Ahmeti dhe Lika në Manastir (FOTO)

Para pak çastesh, në Shtëpinë e Kulturës në Manastir filloi Koncert solemn me rastin e 109 vjetorit të Alfabetit të

Read Full Article

Zaev: Do të intensifikohet bashkëpunimi ekonomik me Turqinë

    Zaev: Do të intensifikohet bashkëpunimi ekonomik me Turqinë

Bashkëpunimi mes Maqedonisë dhe Turqisë do të intensifikohet, do të punohet në rritjen e këmbimit tregtar mes dy vendeve, por

Read Full Article

Lajm i Fundit: Janeva kërkon dënime maksimale për Grujevskin dhe Mijallkovin

    Lajm i Fundit: Janeva kërkon dënime maksimale për Grujevskin dhe Mijallkovin

Duke u përgjigjur në pyetje gazetareske, prokurorja publike speciale, Katica Janeva e komentoi vendimin e parë të plotfuqishëm gjyqësor për

Read Full Article
1 2 3 360

Responsive WordPress Theme Freetheme wordpress magazine responsive freetheme wordpress news responsive freeWORDPRESS PLUGIN PREMIUM FREEDownload theme freeDownload html5 theme free - HTML templates Free Top 100+ Premium WordPress Themes for 2017 Null24