Category: Shqipëri

Padituria e frikshme e Haradinajt në frazën: “ata nuk janë islamikë, por terroristë”

Edhe njëherë, kryeministri Haradinaj ka shfaqur padituri të theksuar në çështjë ku ka prani të aspekteve fetare e gjithashtu të terminologjisë fetare. Në fjalën e tij gjatë konferenës “Akaba Meeting”, kushtuar asaj që tashmë ka hyrë në fjalorin mediatik por dhe institucional si “ekstremizëm i dhunshëm”, shefi i qeverisë kosovare artikuloi dhe këtë frazë: “Ata […]

Pamje nga lart të protestës së sotme në Tiranë (video)

Në fjalën e tij, kreu i opozitës, Lulzim Basha iu drejtohej qindra mijërave protestuesve të mbledhur në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Por realisht sa protestues ndodheshin në Bulevard? Pamjet nga lart japin një ide më të qartë të numrit të qytetarëve që i janë bashkuar thirrjes së opozitës për të protestuar. Me sy të lirë […]

Protesta i prish axhendën Edi Ramës, çfarë vendimi ka marrë kryeministri

Banorët e Kukësit por jo vetëm, të revoltuar kanë shpërthyer në një protestë që I ka dalë jashtë kontrollit edhe policisë. Ata janë mbledhur tek trarët në Rrugën e Kombit dhe kanë shkatërruar gjithçka që kanë gjetur përpara. Për shkak të kësaj gjendje kryeministri Rama ka anuluar të gjitha takimet në Vlorë ku ndodhet prej […]

Protestuesit në Rrugën e Kombit i vënë flakën sportelit të pagesës

Protesta në Rrugën e Kombit kundër vendosjes së taksës ka dalë jashtë kontrollit dhe protestuesit pasi u përleshën me forcat e policisë, kanë shkatërruar edhe koncesionarin e ngritur për pagesën e taksës, duke i vënë flakën. Protestuesit janë futur edhe brenda sporteleve dhe kanë shkatërruar edhe kompjuterët. Protestuesit kanë goditur me gurë punonjësit e policisë, […]