Vendi Archives - Monitor.mk

Monitor.mk

Vendi

Kapen pamjet në vitin 1963 që rrafshoi Shkupin (VIDEO)

    Kapen pamjet në vitin 1963 që rrafshoi Shkupin (VIDEO)

Para 54 viteve ndodhi katastrofa më e madhe natyrore në Maqedoni. Në orën 5:17 të mëngjesit të 26 korrikut 1963, qytetarët e Shkupit i zgjoi tërmeti shkatërrues me intensitet prej

Read Full Article

Lëvizja Besa ja planin për Kumanovën dhe Likovën

    Lëvizja Besa ja planin për Kumanovën dhe Likovën

Lëvizja BESA po zhvillon strategjinë dhe aktivitete intensive në rajonin e Kumanovës dhe Likovës duke u përgatitur për zgjedhjet lokale. Kjo parti siç mëson INA ditëve të fundit ka zhvilluar

Read Full Article

Një ndër themeluesit e Lëvizjes Besa jep Dorëheqje!

    Një ndër themeluesit e Lëvizjes Besa jep Dorëheqje!

Një ndër themeluesit e degës së Lëvizjes Besa në Dibër, anëtar i kryesisë dhe një ndër mbrojtësit më të mëdhenj të saj gjatë fushatës së fundit parazgjedhore me opinionet e

Read Full Article

Ja nga do të vjen kandidati i Lëvizjes BESA për komunën e Strugës (Dokument)

    Ja nga do të vjen kandidati i Lëvizjes BESA për komunën e Strugës (Dokument)

Dega e Lëvizjes BESA në Llabunishtë do të propozojë kandidatin për kryetar të komunës së Strugës. Kjo është vendosur në mbledhjen e përbashkët të degëve të Strugës dhe Llabunishtës, ku

Read Full Article

Zyrtar i lartë i shërbimit sekretë të Maqedonisë kishte takuar grupin e Kumanovës!?

    Zyrtar i lartë i shërbimit sekretë të Maqedonisë kishte takuar grupin e Kumanovës!?

“Kumanova” mund të futet në ciklin e teorive të konspiracionit, duke e bërë më të vështirë zbardhjen e ngjarjes. E

Read Full Article

E mbyll gojën njëri ndër përkrahësit më të fuqishëm të BDI-së

    E mbyll gojën njëri ndër përkrahësit më të fuqishëm të BDI-së

Artin Spahiu, një ndër frontmenat e BDI-se në situatat më të rënda të saj, paralajmëron pushimin e tij në mbrojtje

Read Full Article

Takohen partitë shqiptare pas ftesës së Memedit të RDK, bojkotoi BESA (VIDEO)

    Takohen partitë shqiptare pas ftesës së Memedit të RDK, bojkotoi BESA (VIDEO)

Paritë shqiptare kanë filluar takimin e tyre të radhës në kuadër të takimeve të rregullta të diktuara nga Deklarata e

Read Full Article

Amerika “Trondit” Serbinë me këtë super lajm për Shqiptarët !

    Amerika “Trondit” Serbinë me këtë super lajm për Shqiptarët !

Eksperti i çështjeve ballkanike, David Phillips, thotë se Rusia po përpiqet ta fusë Ballkanin brenda sferës së saj të influencës,

Read Full Article

Fadil Zendeli thot që argat i Ali Ahmetit dhe perçarës i opozitës është Vesel Memedi

    Fadil Zendeli thot që argat i Ali Ahmetit dhe perçarës i opozitës është Vesel Memedi

Fadil Zendeli nga Lëvizja BESA ka shtjelluar arsyet përse nuk kanë marrë pjesë në takimin e përfaqësuese të partive politike

Read Full Article

Ziadin Sela i thotë ish-gjeneralit maqedon: Jemi autokton, Maqedonët nuk janë as 30%! (LIVE VIDEO)

    Ziadin Sela i thotë ish-gjeneralit maqedon: Jemi autokton, Maqedonët nuk janë as 30%! (LIVE VIDEO)

Ziadin Sela i thotë ish-gjeneralit maqedon: Jemi autokton, Maqedonët nuk janë as 30%!

Read Full Article
1 2 3 378


Responsive WordPress Theme Freetheme wordpress magazine responsive freetheme wordpress news responsive freeWORDPRESS PLUGIN PREMIUM FREEDownload theme freeDownload html5 theme free - HTML templates Free Top 100+ Premium WordPress Themes for 2017 Null24