19-vjeçarja shqiptare i jep fund jetës me fotoksinë

Një vajzë 19 vjeçare nga Korça i ka dhënë fund jetës ditën e sotme duke u vetëhelmuar.Vajza që në fshatin Dishnicë ka pirë fotoksinë kur ndodhej vëtëm në shtëpi.Familjarë e saj e kan transportuar E.H. në spital por 19-vjeçarja nuk mundi të mbijetojë.Ende nuk janë të qarta rrethanat që çuna të renë të merrte një akt të tillë. Ngjarja ka ndodhur më datë 30 mars 2018.Policia u njoftua se në Spitalin e Korçës kishte shkuar rëndë e shoqëruar nga familjarët shtetasja E.H,rreth 19 vjeçe,banuese në fshatin Dishnicë,e cila më pas në spital ka ndërruar jetë.Per me shume shtypni ne foton me poshte dhe shikoni pamjet: