Një shqiptar nga Peja i është drejtuar gjithë shqiptarëve me një mesazh prekës.

Ai ka thënë që vllain e ka shumë të sëmurë dhe tani ka njoftuar që e ka në shitje shtëpinë dhe çdo gjë tjetër materiale vetëm e vetëm për ta ndihmuar vëllain e tij, shkruan AlbanienShow

Ja mesazhi i tij

“Allahu i Madhërishme me beson dhe kupton e ishalla dikush del e ma blen tokën e shtepinë dhe vllau im pshton. Te dashur vëllezër dhe motra Shqiptar në Pejë, Kosovë dhe Diasporë po ju drejtohem me ketë kërkesë e cila vjen si nevojë jetike e që ka të bej me rastin e vëllait tim Avni Hyseni i cili është ne gjendje te rënd shëndetësore (kome) ku nga momenti ne moment jeta e ti është ne rrezik ku tani është i shtrirë në Spitalin intensiv ne Prishtinë po fal ALLAHUT Madhërishme ende zemra i rreh. Ne emër te familjes time kam vendos që ta shes TOKEN DHE SHTËPINË ne Peje sepse ende besojmë se ALLAHU do jetë me vllaun tonë dhe mrekullia e tij do na jep edhe një mundësi për Avnin ku se shpejti po mendojmë që ta dergojmë në Gjermani. Nuk ka vlerë me te madhe se jeta e vllaut tem dhe mundësia qe Avnia ti kthehet familjes, Kombit dhe Atheut e veçanërisht dy vajzave te tij TUNES dhe EMES” shkruan vëllau i Avni Hysenit

Numri im kontaktues 049 366 300.