Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, me periudha me diell, por i ftohtë. Temperaturat e mëngjesit do të zbresin nën zero, ndërsa gjatë ditës pritet të ketë rritje.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë me vranësira dhe me reshje të shiut dhe borës.