Protesta i prish axhendën Edi Ramës, çfarë vendimi ka marrë kryeministri

Banorët e Kukësit por jo vetëm, të revoltuar kanë shpërthyer në një protestë që I ka dalë jashtë kontrollit edhe policisë. Ata janë mbledhur tek trarët në Rrugën e Kombit dhe kanë shkatërruar gjithçka që kanë gjetur përpara. Për shkak të kësaj gjendje kryeministri Rama ka anuluar të gjitha takimet në Vlorë ku ndodhet prej ditës së djeshme.
Ai kishte parashikuar të zhvillonte takime në Kaninë dhe Orikum për një sërë investimesh. Vetëm pak më parë ai reagoi në rrjetet sociale ku tha se dhunuesit do të marrin përgjigjen e merituar. Por nga ana tjetër banorët janë shprehur se nuk duan t’ia dinë dhe nuk largohen prej aty deri sat ë vijë një përfaqësues i qeverisë. /Faxweb