Tragjedi në Maqedoni: Një i vdekur dhe katër të plagosur (FOTO)

Sot pasdite rreth orës 17:00, një tragjedi tjetër ka tronditur Maqedoninë.

Në tragjedinë e sotme një person gjeti vdekjen nga incidenti që ndodhi në Koçan, njofton TetovaSot.

Sipas informatave paraprake në incident pas shkarkimit të mermerit në një kompani në Koçan, mbeti i vdekur një punëtor dhe katër të tjerë u plagosën.

Jo zyrtarisht, mësohet se dy persona me lëndime të rënda u transferuan menjëherë në klinikat e Shkupit, ndërsa dy të tjerët me lëndime të lehta u transferuan në spitalin e Koçanit./TetovaSot/