Vdes këngëtari i njohur, vetura i përfshihet në flakë (Foto)

Bota e muzikës është në zi, kjo ngase u nda nga jeta një këngëtar i njohur.

Vokalisti i grupit “Cave In”, ka ndërruar jetë si pasojë e një aksidenti, shkruan DailyMail.

Këngëtari u përplas në një pikë kalimi të automjeteve, meqë rast vetura e tij u përfshi në flakë.

39 vjeçari ka qenë pjesë e grupit “Cave In”, ndërsa më herët ishte edhe pjesë e “Old Man Gloom” dhe “Zozobra”, për 11 vite karrierë.

Autopsia ka gjetur se Scofield ishte ende gjallë pasi automjeti u dogj, por vdiq nga thithja e tymit dhe djegiet e rënda dhe lëndimet që kishte marrë.

Ai lë pas gruan e tij Jen dhe dy fëmijët Sydney, shtatë dhe Desmond, 10 vjeç.