LAJMI I FUNDIT/ Tentohet të vritet kryeministri sulm me eksploziv

Vetëm pak kohë pasi do të kalonte në një rrugë kryeministri, ka ndodhur një shpërthim eksplozivi
Kjo ka ndodhur në Palestinë dhe Autoriteti palestinez akuzon Hamasin se po qëndron pas këtij shpërthimi.

Një shpërthim i ndodhur pak para se karvani i kryeministrit palestinez Rami Hamdallah të kalonte në një rrugë në Gaza të martën në mëngjes.

Sipas RFI, ka të paktën 7 të plagosur nga shpërthimi.

Kreu i Qeverisë po shkonte në inaugurimin e një impianti për trajtimin e mbeturinave.
Shkaqet e shpërthimit ende nuk janë specifikuar. Autoriteti palestinez tashmë po akuzon Hamasin për këtë shpërthim, i cili “synonte” kreun e Qeverisë.

Related Posts