Monitor.mk

Obama përlotet në fjalimin e lamtumirës: Qytetarë, demokracia ka nevojë për ju

Obama përlotet në fjalimin e lamtumirës: Qytetarë, demokracia ka nevojë për ju

    Obama përlotet në fjalimin e lamtumirës: Qytetarë, demokracia ka nevojë për ju

Presidenti i SHBA-së, Barack Obama, në fjalimin e tij lamtumirës, më 10 Janar, tha se po e lë kombin më të fortë se sa më parë, por Amerikanët duhet të

Read Full Article

Parlamenti turk voton projekt-ligjin që i lejon Erdoganit të qëndrojë në fuqi deri në 2029-ën

    Parlamenti turk voton projekt-ligjin që i lejon Erdoganit të qëndrojë në fuqi deri në 2029-ën

Parlamenti turk ka votuar për të çuar përpara një projekt-ligj mbi reformën kushtetuese që do të lejojë presidentin Rexhep Tajip Erdogan të qëndrojë në detyrë deri në 2029 , shkruan

Read Full Article

Mediat amerikane publikojnë dokumente që pretendohet se Trump ka lidhje të forta me Rusinë

    Mediat amerikane publikojnë dokumente që pretendohet se Trump ka lidhje të forta me Rusinë

Një dosje e hartuar nga një person i cili ka pretenduar të jetë një ish-zyrtar britanik i inteligjencës, pretendon se Rusia ka kompromentuar informacion mbi Trumpin. Pretendimet janë të paverifikuara,

Read Full Article

Shtatë fëmijë në Hajvali pa bukë, po ‘ngrihen’ nga të ftohtit! (FOTO)

    Shtatë fëmijë në Hajvali pa bukë, po ‘ngrihen’ nga të ftohtit! (FOTO)

Shtatë fëmijët e familjes Xhaferi po jetojnë të mbërthyer nga të ftohtit dhe uria. Me babanë e sëmurë e të paaftë për punë ata shkojnë në shkollë zbathur e pa

Read Full Article

Shilegov: Me urdhër të DSK-së po kontrollohet puna e 22 OJQ-ve dhe 42 personave kritikues të pushtetit

    Shilegov: Me urdhër të DSK-së po kontrollohet puna e 22 OJQ-ve dhe 42 personave kritikues të pushtetit

Zëdhënësi i LSDM-së dhe deputeti i Kuvendit, Petre Shilegov sot deklaroi se sipas informacioneve me të cilat posedojnë, pas nismës

Read Full Article

Xhezair Shaqiri: Nëse vërtet Zaevi i ka pranuar kërkesat e shqiptarëve, atëherë politikanët tanë qenkan ma shka se shkau

    Xhezair Shaqiri: Nëse vërtet Zaevi i ka pranuar kërkesat e shqiptarëve, atëherë politikanët tanë qenkan ma shka se shkau

Xhezair Shaqiri, ish Komandat Hoxha shkruan se nëse është i vërtetë lajmi se Zaevi i ka pranuar të gjitha kërkesat

Read Full Article

Mavraj ka nevojë për ‘ndihmë’, votoni për mbrojtësin shqiptar (FOTO)

    Mavraj ka nevojë për ‘ndihmë’, votoni për mbrojtësin shqiptar (FOTO)

Bundesliga.de ka krijuar një sondazh për mbrojtësin më të mirë në Bundesligë për vitin 2016, përcjell “lajmi.net”. Në mesin e

Read Full Article

8 milionë euro për katër trenat e rinj elektrik të Shkupit

    8 milionë euro për katër trenat e rinj elektrik të Shkupit

Në Shkup u nënshkrua sot kontrata për blerjen e katër lokomotivave elektrike nga kompania kineze CPCC Xhuxhou. Ky është projekti

Read Full Article

Musa Xhaferi flet për koalicionin e mundshëm me VMRO-DPMNE-në

    Musa Xhaferi flet për koalicionin e mundshëm me VMRO-DPMNE-në

Lidershipi i BDI-së do të vendos se çfarë hapa do të merr në raport me Qeverinë e re. Kështu ka

Read Full Article

Sonte në Click Plus Ali Ahmeti. Me Gruevskin apo Zaevin?

    Sonte në Click Plus Ali Ahmeti. Me Gruevskin apo Zaevin?

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti, sonte në Click Plus në Tv21 do të flasë për koalicionimet e

Read Full Article

Responsive WordPress Theme Freetheme wordpress magazine responsive freetheme wordpress news responsive freeWORDPRESS PLUGIN PREMIUM FREEDownload theme freeDownload html5 theme free - HTML templates Free Top 100+ Premium WordPress Themes for 2017 Null24