Një nxënës në Gjermani ther për vdekje shokun e klasës

Një nxënës i shkollës se mesme pranë qytetit gjerman të Dortmundit është vrarë nga shoku i klasës, bëri të ditur policia. Sipas njoftimeve, një nxënës 15 vjeç ka therur për vdekje një 14-vjeçar. Sulmi ka ndodhur rreth orës 8 të mëngjesit, në shkollën e përgjithshme “Käthe Kollëitz” në qytetin Lynen. Një adoleshent është arrestuar nën […]

Countinue Reading

FAMILJARËT E SHTETASVE TURQ KANË NJË LUTJE PËR HARADINAJN

Familjarët e shtetasve turq që u arrestuan të enjten, po qëndrojnë para ndërtesës së Qeverisë për të kërkuar sqarime për të arrestuarit. Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka dal para ndërtesës për t’i takuar familjarët e shtetasve turq. Haradinaj tha se arrestimi i familjarëve të tyre ka qenë befasi, por që sipas tij […]

Countinue Reading

E Papritur: Çmendet Marina Vjollca, i drejtohet Big Mamas: “Qepe gojën moj e pafytyrë, të pushoje nga puna, dhe….(VIDEO)

Marina Vjollca është një nga moderatoret e dashura të ekraneve shqiptare. E qeshur dhe gjithmonë me fjalë pozitive ajo ka fituar simpatinë e publikut. Por cfarë ndodhi në emision ku Big Mama vazhdimisht ndërhynte duke thënë “Ndjekim insertin”, por me sa duket Big Mama ka vijuar me të vetën siç vetëm ajo di. E ka […]

Countinue Reading

Erdogan kërcnon Ramushin

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan sot deklaroi se Agjencia Turke e Inteligjencës, me një operacion në Kosovë 6 prej këtyre (FETO) i kapën këta përfaqësues të lartë të FETO-s në Ballkan dhe i sollëm, raporton Anadolu Agency (AA). “Agjencia Turke e Inteligjencës, me një operacion në Kosovë 6 prej këtyre (FETO) i kapën këta […]

Countinue Reading

Protestuesit në Rrugën e Kombit i vënë flakën sportelit të pagesës

Protesta në Rrugën e Kombit kundër vendosjes së taksës ka dalë jashtë kontrollit dhe protestuesit pasi u përleshën me forcat e policisë, kanë shkatërruar edhe koncesionarin e ngritur për pagesën e taksës, duke i vënë flakën. Protestuesit janë futur edhe brenda sporteleve dhe kanë shkatërruar edhe kompjuterët. Protestuesit kanë goditur me gurë punonjësit e policisë, […]

Countinue Reading