Autostrada për në Bllacë, Zaev realizon ëndrrat e shqiptarëve

Ekziston mundësia që ndërtimi i autostradës drejt Bllacës të fillojë nga vera që vjen. Këshilli ekonomik i Qeverisë nesër do ta shqyrtojë këtë mundësi. Ndonëse këtë nuk e lejojnë ligjet e Maqedonisë, mund të realizohet vetëm nëse projekti financohet nga banka të huaja, informoi kryeministri Zoran Zaev. Deri te Qeveria tashmë kanë arritur oferta të […]

Countinue Reading

Ish-ushtaraku i lartë: Armatimet dhe ushtria jonë, edhe më e mirë se ajo e Jugosllavisë. Si ndërtuam dhjetra tunele, duke përdorur “kulakët”

Pergatiti Artur Ajazi Ushtaraku që për afro 37 vjet i ka shërbyer Ushtrisë Popullore, dhe Repartit të Xhenjios në Divizionin e Elbasanit, Hysen Kolonjari, ka rrëfyer për “TemA” disa prej ngjarjeve të viteve 1970-1984, vite në të cilat ai bashkë me 340 ushtarë dhe ish-komandantin Muntaz Ruçi dhe ish-komisarin e Brigadës Nexhmi Mezlenxhiu, nisën ndërtimin […]

Countinue Reading

Zbulohet skandali: Ekspertiza për “Almirin”, nga ekspertë pa licencë (VIDEO)

Ekspertiza neuropsikiatrike në rastin e Almirit është bërë nga ekspert ligjor pa licencë, zbulon televizioni Alsat. Branisllav Stefanovski ishte caktuar për ekspert në këtë rast, katër muaj pasi i kishte skaduar afati i licencës. Mbi bazën e ekspertizës së tij është bërë edhe rikualifikimi i lëndës për rastin e Almirit nga “Vrasje” në “Aksident me […]

Countinue Reading

Çair, zhduket vajza 17 vjeçare

Një vajzë 17 vjeçare nga Çair thuhet të jetë zhdukur. Rastin në polici në Çair e ka paraqitur e ëma e saj E.S (38). Ajo ka njoftuar policinë se dje rreth orës 08:00 nga shtëpia në drejtim të panjohur është larguar vajza e saj 17 vjeçare. MPB po ndërmer masa për gjetjen e personit.

Countinue Reading

Pasi i nisi aeroplanët drejt Kosovës, ky është veprimi tjetër që bëri Vuçiq!

Në këtë momente presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq është duke zhvilluar bisedë telefonike me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, shkruan mediat beogradase. “Blic” thekson se ky informacion është konfirmuar në kabinetin e presidentit të Serbisë, si dhe pak më vonë pritet edhe lëshimi i njoftimit zyrtar. Këtë lajm e ka publikuar edhe “Novosti”, shkruan lajmi.net. […]

Countinue Reading