Zbulohet skandali: Ekspertiza për “Almirin”, nga ekspertë pa licencë (VIDEO)

Ekspertiza neuropsikiatrike në rastin e Almirit është bërë nga ekspert ligjor pa licencë, zbulon televizioni Alsat. Branisllav Stefanovski ishte caktuar për ekspert në këtë rast, katër muaj pasi i kishte skaduar afati i licencës. Mbi bazën e ekspertizës së tij është bërë edhe rikualifikimi i lëndës për rastin e Almirit nga “Vrasje” në “Aksident me […]

Countinue Reading

Çair, zhduket vajza 17 vjeçare

Një vajzë 17 vjeçare nga Çair thuhet të jetë zhdukur. Rastin në polici në Çair e ka paraqitur e ëma e saj E.S (38). Ajo ka njoftuar policinë se dje rreth orës 08:00 nga shtëpia në drejtim të panjohur është larguar vajza e saj 17 vjeçare. MPB po ndërmer masa për gjetjen e personit.

Countinue Reading

Pasi i nisi aeroplanët drejt Kosovës, ky është veprimi tjetër që bëri Vuçiq!

Në këtë momente presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq është duke zhvilluar bisedë telefonike me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, shkruan mediat beogradase. “Blic” thekson se ky informacion është konfirmuar në kabinetin e presidentit të Serbisë, si dhe pak më vonë pritet edhe lëshimi i njoftimit zyrtar. Këtë lajm e ka publikuar edhe “Novosti”, shkruan lajmi.net. […]

Countinue Reading

Ja kush janë personat që gjyqi i ktheu sërish në Shutkë

Mitko Çavkov ish drejtori i Byrosë për siguri publike, Goran Gjoshevski nga sigurimi i ish kryeparlamentarit Trajko Veljanovski, Dushko Llazarov dhe Oliver Popovski nga MPB dhe Munir Pepiq nga Agjencia për zbulim mbrëmë përsëri janë arrestuar dhe dërguar në burgun hetimor të Shutkës, transmeton Medial.mk. Arrestimi i tyre pason pasi dje prokurori publik shtetëror Lubomir […]

Countinue Reading

Koalicion i madh me bosht rreth Aleancës mund ta mposhtë pushtetin

Robert Nesimi Zgjedhjet parlamentare të vitit 2016 me të drejtë u cilësuan si revolucionare. Mirëpo shpesh me këtë cilësim gabimisht nënkuptohet rrënia e regjimit të Gruevskit, ndërkohë që revolucioni i vërtetë ndodhi në bllokun politik shqiptar. Fundja në bllokun maqedonas ndodhi vetëm fuqizimi dhe rikthimi në pushtet i një partie të vjetër, e cila sipas […]

Countinue Reading

Zbulohet skenari i 27 prillit: Ja emri dhe fotografia e personit që ka koordinuar dhunën (Dokument)

Portali Sudstvo.mk ekskluzivisht ka publikuar aktpadinë për rastin me dhunën në Kuvend ku mund të shihen detalisht skanari dhe rrjedha e këtij rasti, shkruan Fakte. Sipas dokumenteve të prokurorisë, Aleksandar Vasilevski Ninxha, së bashku me një truproje të Gruevskit kanë mobilizuar 68 persona të dhunshëm të cilëve u kanë dhënë udhëzime. Ata në një lokal […]

Countinue Reading

Të gjithë kemi dëgjuar për ROSU, por cila është njësia e FIT që u trajnua nga Amerikanët dhe arrestoi Gjuriqin (FOTO/VIDEO)

E njohur si FIT, kjo njësi speciale e policisë së Kosovës u krijua në vitin 2003. Gjatë të hënës u shfaq informacioni kontradiktor se forcat nga Prishtina ishin angazhuar në një përpjekje për të parandaluar Marko Gjuriq, drejtor i Zyrës për Kosovën të hyjë në Kosovë. Njësitë ROSU dhe ndërhyrjet e policisë së Kosovës nga […]

Countinue Reading