Monitor.mk

Formohet “federata” e komunave “Aleanca me Besë”

Formohet “federata” e komunave “Aleanca me Besë”

    Formohet “federata” e komunave “Aleanca me Besë”

“Aleanca me Besë” është emërtimi që e ka bërë kryetari i Gostivarit Arben Taravari, fotografis ku është bashk me Isen Shabanin-kryetarin e komunës së Vrapçishtit, Albon Xhemailin-kryetarin e komunës së

Read Full Article

Osmani i LSDM-së nënçmon BDI-në: Shqiptarët e LSDM-së kanë punuar më shumë se ju për 15 vite!

    Osmani i LSDM-së nënçmon BDI-në: Shqiptarët e LSDM-së kanë punuar më shumë se ju për 15 vite!

Zyrtari i LSDM-së, Hadi Osmani, ka komentuar një fotografi të postuar të deputetëve të BDI-së. Me një ton thumbues, Osmani ka kritikuar BDI-në se që nga viti 2002 nuk kanë

Read Full Article

Një kompani turke do të ndërtojë fabrikën e parë në Haraçinë

    Një kompani turke do të ndërtojë fabrikën e parë në Haraçinë

Kompania Prekasturk Dooel Haraçinën e sheh si vendi më i përshtatshëm për të investuar. Kjo kompani ka filluar negociata me kryetarën e Komunës së Haraçinës Milikije Halimi, me shresë e

Read Full Article

Dorëhiqet këshilltari i Lëvizjes BESA në Tetovë, ja emri dhe fotografia e tij (Foto)

    Dorëhiqet këshilltari i Lëvizjes BESA në Tetovë, ja emri dhe fotografia e tij (Foto)

Husein Reka bartësi i listës së këshilltarëve të Lëvizjes BESA për Tetovën dorëzon mandatin e Këshilltarit Komunal të Tetovës Ky është spjegimi i tij në Facebook: Tentimi i fundit për

Read Full Article

Policia arreston dy kumanovarë, një nga Kumanova, një nga Llopati

    Policia arreston dy kumanovarë, një nga Kumanova, një nga Llopati

Për shkak të ekzistimit të dyshimit të bazuar për vepër të kryer penale “prodhim i paautorizuar dhe lëshim në treg

Read Full Article

Rrahje “spektakolare”, vajza e re e mbronë një fëmijë nga agresioni i polices izraelite

    Rrahje “spektakolare”, vajza e re e mbronë një fëmijë nga agresioni i polices izraelite

Policja izraelite provon ta arrestoj disa të mitur palestinez, por kësaj radhe nuk ju del ashtu si gjithmonë. Në mbrojtje

Read Full Article

Kuvend, caktohet data kur do të votohet Prokurori i ri

    Kuvend, caktohet data kur do të votohet Prokurori i ri

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi ka caktuar për më datë 22 dhjetor seancën në të cilën do të duhet të

Read Full Article

Qentë agresiv, mbrëmë kanë kafshuar një burrë në Shkup

    Qentë agresiv, mbrëmë kanë kafshuar një burrë në Shkup

Tërbimi i qenve s’ka të ndalur, 34 vjeçari nga Shkupi mbrëmë ka paraqitur rastin në polici së është kafshuar nga

Read Full Article

Serbia do ta fshijë emrin e Maqedonisë?

    Serbia do ta fshijë emrin e Maqedonisë?

Serbia do të mundet t’i radikalzojë lëvizjet në lidhje me marrëdhënie me Shkupin dhe ta tërheqë pranimin e Maqedonisë nën

Read Full Article

Profesori nga Tetova thotë se hetimi ndërkombëtar për Kumanovën mund ta përfshijë Ramush Haradinajn (Video)

    Profesori nga Tetova thotë se hetimi ndërkombëtar për Kumanovën mund ta përfshijë Ramush Haradinajn (Video)

Profesori i Universitetit të Prishtinës, Nuri Bexheti me prejardhje nga Tetova, është shprehur kundër idesë për një hetim ndërkombëtar në

Read Full Article

Responsive WordPress Theme Freetheme wordpress magazine responsive freetheme wordpress news responsive freeWORDPRESS PLUGIN PREMIUM FREEDownload theme freeDownload html5 theme free - HTML templates Free Top 100+ Premium WordPress Themes for 2017 Null24