Monitor.mk

Sot mbahet kongresi i 22-të i LSDM-së

Sot mbahet kongresi i 22-të i LSDM-së

    Sot mbahet kongresi i 22-të i LSDM-së

Sot në mesditë në hotelin Aleksandar Palas në Shkup do të mbahet kongresi i 22-të i socialdemokratëve, Do të votohet për kryetar të ri të partisë, me ç’rast kandidat i

Read Full Article

Kryesia e BDI sot cakton ministrat, ja kush janë emrat

    Kryesia e BDI sot cakton ministrat, ja kush janë emrat

Kryesia e BDI-së pritet që sot të vendos për ekipin e ministrave, pas bisedimeve të djeshme finalizuese me kreun e LSDM, Zoran Zaev, ku janë kompletuar resorët ministrore. Po ashtu

Read Full Article

Cimerat që e dridhën Beogradin në vitet 70-ta, Arbër Xhaferi dhe Nijazi Muhamedi

    Cimerat që e dridhën Beogradin në vitet 70-ta, Arbër Xhaferi dhe Nijazi Muhamedi

Arbër Xhaferi dhe Nijazi Muhamedi në vitet e 70-ta kur kanë qenë cimer në Beograd. Në një fotografi që ka publikuar publicisit Muhamedi thotë se në vitin 1970 ka qenë

Read Full Article

Thaçi del në fushatë, reagon koalicioni LDK-AKR

    Thaçi del në fushatë, reagon koalicioni LDK-AKR

Nisja e turneut të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, nëpër shkolla të ndryshme në Kosovë ka ngjallur reagimin e koalicionit LDK-AKR-Alternativa, i cili thotë se me këtë ai po bën

Read Full Article

Lista e kandidatëve, Basha “masakrohet” në rrjetet sociale

    Lista e kandidatëve, Basha “masakrohet” në rrjetet sociale

Listave të kandidatëve të Partisë Demokratike kanë shkaktuar habi pas publikimit. Mungesa e emrave të njohur si Jozefina Topalli, Arben

Read Full Article

Donald Trumpi po destabilizon dynjanë

    Donald Trumpi po destabilizon dynjanë

Donald Trump është shumë krenar për paparashikueshmërinë e tij. Presidentit amerikan i pëlqen të mburret se – ndryshe nga Barak

Read Full Article

Sela: Po të kisha vdekur unë do kishte nisur lufta në Maqedoni (VIDEO)

    Sela: Po të kisha vdekur unë do kishte nisur lufta në Maqedoni (VIDEO)

Kreu i LR-PDSH-së, Ziadin Sela në intervistën të dhënë për emisionin “Jeta në Kosovë”, të gazetares Jeta Xharra, ka theksuar

Read Full Article

Arbana Xharra: Dua debat ballë për ballë me Lumir Abdixhikun

    Arbana Xharra: Dua debat ballë për ballë me Lumir Abdixhikun

Ish-gazetarja tashmë anëtare e PDK-së, Arbana Xharra në “Debat +” të RTV Dukagjini ka thënë se Lumir Abdixhiku nuk është

Read Full Article

Fërçkoski: Zaev kryeministër, Mourinho vjen në Shkup, Gruevski shkon në Shutkë (VIDEO)

    Fërçkoski: Zaev kryeministër, Mourinho vjen në Shkup, Gruevski shkon në Shutkë (VIDEO)

Ish-ministri i Punëve të Brendshme, Ljubomir Fërçkoski, ka dhënë një deklaratë mjaft interesante dhe me sarkazëm për Makfaks, në lidhje

Read Full Article

Trondit Zeka: Mishi i miut të detit shitet në Kosovë si mish i…

    Trondit Zeka: Mishi i miut të detit shitet në Kosovë si mish i…

Anëtari i Nisma për Kosovën Milaim Zeka, i cili njëherit është edhe kandidat i kësaj partie për deputet të Kuvendit

Read Full Article

Responsive WordPress Theme Freetheme wordpress magazine responsive freetheme wordpress news responsive freeWORDPRESS PLUGIN PREMIUM FREEDownload theme freeDownload html5 theme free - HTML templates Free Top 100+ Premium WordPress Themes for 2017 Null24