Zekiri me një ide të re ndaj Gruevskit (FOTO)

Monitor.mk

Zekiri me një ide të re ndaj Gruevskit (FOTO)

Zekiri me një ide të re ndaj Gruevskit (FOTO)
July 17
09:40 2017

Deputeti i LSDM-së, Muhamed Zekiri ka një ide se si të sigurohet ish kryeministri i vendit dhe lideri aktual i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski.

Ai në rrjetin social Facebook duke komentuar kërkesën e Gruevskit për mbrojtje nga shteti shkruan:

“Me që kërkon ta ruaj shteti, të mos mërzitet edhe këtë do t’ua sigurojmë. Në Shutkë, policia të cilën e paguajnë qytetarët më së miri do të kujdeset për sigurinë e tij”.

Ndryshe, Kryetari i VMRO-DPMNE-së , Nikolla Gruevski nga MPB ka kërkuar në vend të 6 truprojave të ketë 20, sepse ka pasur kërcënim me vdekje.