December 9, 2022

Kapet marijuhanë në Shkup, arrestohen katër persona

Në territorin e komunës së Kisela Vodës mbrëmë në orën 22:10 nga oficerët e policisë nga SPB Shkup nga liria janë privuar katër persona sepse gjatë kontrollit të automjetit të drejtuar nga njëri nga ata është gjetur marijuhanë.

Ministria e Brendshme njofton se janë arrestuar personat M.T. (29), B.J. (28), F.L. (21) dhe V.M. (23) të gjithë nga Shkupi. Automjeti ku u gjet marijuhana po drejtohej nga B.J.

MPB njofton se pas dokumentimit të plot të rastit do të parashtrohet padi konkrete.