Pioli flet pas humbjes ndaj Juventusit

Stefano Pioli këmbëngul se Milani dëshmoi se ata janë pretendentë të Skudetos në humbjen e mbrëmjes së sotme 3-1 ndaj Juventusit ‘në këto rrethana’.

Rossonerët panë fundin e tyre në 27 ndeshje të Serie A pa humbje, pasi kjo ishte humbja e tyre e parë që kur bllokimi filloi në Mars 2020.

Sidoqoftë, ata mbeten në krye të tabelës, sepse Interi gjithashtu u mund 2-1 nga Sampdoria herët këtë pasdite.

“Ne duhet të heqim kapelet tona dhe t’u japim meritë kundërshtarëve tanë që arritën të ktheheshin përpara”, tha Pioli për Sky Sport Italia.

“Ne bëmë atë që na duhej, krijuam shanse dhe në mënyrë të pashmangshme i lejuam edhe disa, por pasi shkuam për herë të dytë, u bë më e vështirë të kthehesh në të.

“Ne do të vlerësojmë disa situata mbrojtëse ku mund të kemi bërë më mirë, por ekipi iu qas kësaj loje me bujari, vendosmëri dhe përqendrim.

“Portieri i tyre bëri një pritje të shkëlqyer në Diogo Dalot kur ishte 1-1, pastaj ata u ngjitën me rezultatin 2-1 dhe pothuajse aty u vendos çdo gjë” tha Pioli.