Rrëzohet një helikopter sudanez në afërsi të kufirit me Etiopinë

Helikopteri ushtarak u rrëzua pas fluturimit nga aeroporti “Wad Zayed” në Gedarif, që gjendet në afërsi të kufirit me Etiopinë

Një helikopter ushtarak sudanez është rrëzuar në rajonin kufitar me Etiopinë, ndërsa të gjithë anëtarët e ekuipazhit kanë mbijetuar, njoftoi sot agjencia zyrtare e lajmeve SUNA, transmeton Anadolu Agency (AA).

Helikopteri ushtarak u rrëzua pas fluturimit nga aeroporti “Wad Zayed” në Gedarif, që gjendet në afërsi të kufirit me Etiopinë.

“Ekuipazhi tentoi të zbres helikopterin shpejtë pas fluturimit, por goditi në tokë dhe u dogj”, theksoi agjencia e lajmeve, duke shtuar se mbijetuan tre anëtarë të ekuipazhit.