E futi celularin në mikrovalë dhe e ndezi, video u bë hit në TikTok

ELLAB.2, një përdoruese e TikTok, bëri tituj në të gjithë botën për shkak të një eksperimenti me një celular që ajo vendosi në mikrovalë.

Ajo e postoi një video në mediat sociale që tregon se ajo vendos telefonin e saj celular në mikrovalë “për të parë se çfarë ndodh me picën e saj”, transmeton Telegrafi.

Pamjet grumbulluan qindra mijëra shikime në TikTok dhe videoja u shpërnda menjëherë nga mijëra njerëz të cilët filluan të fyenin atë dhe duke e quajtur atë një të çmendur në supozimin se telefoni celular ishte djegur plotësisht ose kishte shpërthyer në mikrovalë.

Sidoqoftë, shumë veta kishin humbur pamjet kur Ella kishte futur telefonin brenda një mikrovale dhe ajo gjithashtu shpjegoi se çfarë ndodhi.

“E vendosa telefonin tim celular në mikrovalë për një sekondë. Mirë është”, tha ajo në videon e re dhe u bë e qartë se ajo nuk kishte ndërmend të filmonte atë që po ndodhte brenda mikrovalës me picën e saj, por vetëm duke bërë një video virale të shkurtër.

@ellab.2

♬ original sound – ella