​Rrëzohet një helikopter në Turqi

Nëntë ushtarë u vranë dhe katër u plagosën kur një helikopter ushtarak u rrëzua në Turqinë lindore, njoftoi sot Ministria e Mbrojtjes.

Helikopteri u rrëzua në qytetin Tatvan në provincën e Bitlis, i cili është kryesisht i banuar nga kurdë, raporton AP.

Rasti është raportuar si aksident por nuk janë dhënë më shumë sqarime.

Burimi: KosovaPress

A.B.