Prej Ditësh Në Ko’ma Dhe E Int’ubuar, Ndërron Jetë Te Infektivi Studentja 22 Vjeçare

Një studente 22 vjeçare nga Erseka ka ndërruar jetë paraditen e sotme në Spitalin Infektiv në Tiranë. E reja që ka humbur betejën me Covid-19 është Euxhena Jorgji.

Prej ditësh 22 vjeçarja që studionte në Tiranë, ishte në gjendje ko me dhe e in tu buar.

Ajo ishte shtruar në spital në gjendje të rë ndë pasi vuante dhe nga një së mundje e ko ckave. Fatkeqësisht, Euxhena nuk e ka fituar dot betejën me virusin dhe ka mbyllur sytë sot, përgjithmonë.