Sela: Në Qeveri të zgjeruar, vetëm me kushtet tona

Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela në një deklaratë për Alsat tha se opozita shqiptare ASH-AAA është e gatshme të hyjë në Qeveri të zgjeruar por me kushtet e saj. Sela kërkon që kjo Qeveri të bëj ndryshime kushtetues me qëllim që të hiqet 20 për qindëshi në ligjin për gjuhët, task forcë nga BE për zbardhjen e siç tha ai rasteve të montuara politike si dhe zgjedhja e problemit me qytetarët pa nënshtetësi./Alsat