December 5, 2022

​Lojtarët e PSG-së marrin urdhër që të mos flasin për Lionel Messin

Leandro Paredes thotë se Paris Saint-Germain i ka kërkuar atij që të mos flasë më për Lionel Messin në mes të spekulimeve të vazhdueshme për të ardhmen e super yllit të Barcelonës.

Messi është duke u lidhur shumë me një kalim në “Parc des Princes” përpara afatit kalimtar të verës, me 33-vjeçarin që do të bëhet një agjent i lirë në fund të qershorit nëse vendos kundër nënshkrimit të një zgjatje të kontratës në “Camp Nou”.

Neymar, Angel Di Maria dhe Paredes të gjithë e kanë mirëpritur publikisht mundësinë e ardhjes së Messit në PSG dhe drejtuesit e klubit francez që atëherë kanë ndërmarrë hapa për të parandaluar lojtarët e tyre të flasin për një lëvizje të mundshme për gjashtë herë fituesin e Topit të Artë.

Paredes duke folur për “ESPN” në dhjetor kishte deklaruar: “Messi në PSG? Shpresoj që të gjithë dëshirojmë që ai të vijë. Shpresoj që Leo të marrë vendimin më të mirë për të, por ne do ta presim me krahëhapur.”

Mesfushori argjentinas tani ka zbuluar se zyrtarët e PSG-së ia tërhoqën vërejtjen për komentet e tij.

“Ata më kanë kërkuar që të mos flas më për këtë gjë. Njerëzve nuk u pëlqente pozicioni im për atë që po thosha. Disa njerëz e panë atë si mosrespekt. Kjo nuk ishte rasti për mua.”

“I takon Messit të vendosë i qetë në fund të sezonit se çfarë dëshiron të bëjë me të ardhmen e tij”, tha në fund Paredes./KosovaPress

A.B.