Dua Lipa fiton çmimin “Albumi më mirë vokal i pop-it”

Nata Grammy e Dua Lipës përfundoi me një fitore të madhe të dielën pasi albumi i saj i dytë i “Future Nostalgia” mori në shtëpi çmimin për albumin më të mirë vokal të popit.

Pas performancës së saj elektrizuese të “Levitating (Remix)” së bashku me DaBaby, Lipa më vonë doli në skenë për fitoren e saj të tretë në Grammy, pasi mundi Justin Bieber, Lady Gaga dhe Taylor Swift.

“”Future nostalgia” nënkupton absolutisht botën për mua. Ajo ka ndryshuar jetën time në shumë mënyra, por një gjë që unë me të vërtetë e kuptoj është se sa lumturia është kaq e rëndësishme,” tha ajo gjatë fjalimit të saj në pranimin e çmimit./Billboard

A.B.