EKSKLUZIVE: Kete ministri do ta udheheq Mimoza Kusari -Lila?

Pas qertifikimit te zgjedhjeve ne kosove dhe takimeve te Albin Kurtit me partit ne vend , se shpejti pritet te formohet Qeveri Kurti 2.

Sipas burimeve behet e ditur qe ka gjasa qe Ministrine e Tregtise dhe Industris do ta udheheq Mimoza Kusari -Lila.

Ende nuk ka asgje zyrtare por gjithmone sipas burimeve ky post do i takoje Mimozes , por mbetet te shihet ne ditet ne vazhdim.