Trajneri rumun nuk e përballon humbjen – quan Kosovën komunë

Përfaqesuesja e Kosovës arriti të shënojë fitore ndaj Rumanisë në Bukuresht në kualifikimet për Kampionatin Evropian në Hendboll me rezultat 25-30, duke shkaktuar një shok total në Bukuresht.

Kosova apo “Dardanët” nuk kishin shënuar asnjë fitore si mysafir dhe atë e arritën mbrëmë ndaj rumunëve.

Kjo humbje mori vëmendjen e mediave rumune, teksa ka tron ditur edhe trajnerin rumun, Gheorghe Tadic. Tadic është selektor i ekipit të Rumanisë në konkurrencën e femrave.

Ai në një intervistë dhënë për Agerpress madje e quajti Kosovën “komunë”.

“Nuk e di cila është fjala më e ke qe, posh tërim apo tu rp. Komuna e Kosovës na mundi” – tha Tadic.