FOTO – 50 vjeçari prezantohet si motoçikliste e re në rrjetet sociale

Një motoçikliste japoneze e re nën emrin e përdoruesit @azusagakuyuki dhe me shumë ndjekës në Twitter, ka fituar vëmendje pasi ngjarjet pësuan një kthesë. Ajo në të vërtetë është një burrë 50-vjeçar.

Në llogarinë e “saj” në Twitter, “ajo” shkruan twitt në mënyrë relativisht vajzërore dhe poston fotografi në të cilat vërehet një bukuroshe në aventurat e saj me motorr. Askush nuk kishtë shfaqur dyshime më herët.

U zbulua në një show televiziv në Japoni se gruaja, në fakt, ishte një burrë 50 vjeçar i cili kishte përdorur një aplikacion telefoni për të photoshopuar pamjen e tij dhe për këtë solli dhe dëshmi.

A.B.