​Përgatiteni hudhrën sipas kësaj recete dhe kini imunitetin e çeliktë

Përdorni potencialin e plotë të këtij ushqimi të fuqishëm.

Hudhra është një nga ushqimet më të shëndetshme, një antibiotik natyral dhe çfarë është më e rëndësishme për të gjithë ne gjatë një pandemie – ngre imunitetin. Përdoret më shpesh në gatim ose si një shtesë dietike në sallata, dhe pak njerëz e dinë që mund të përdoret gjithashtu për të bërë çaj.

Ne ju sjellim një recetë për çajin e hudhrës – për imunitet të fuqishëm.

Vendosni 2 gota ujë në tenxhere. Aty hedhim 1 deri 1.5 cm xhenxhefil të grirë dhe vendosim 2-3 thelpinj hudhër. Gatuajini për 5-6 minuta. Lëreni të ftohet. Shtoni limon të shtrydhur në të.

Pini ngadalë gjatë gjithë ditës. Ky çaj besohet se rrit imunitetin në maksimum!/KosovaPress

A.B.