Filloi seanca e Kuvendit të Kosovës për votimin e Qeverisë Kurti 2

Filloi seanca e Kuvendit të Kosovës për të zgjedhur Qeverinë e re. Në këtë seancë kandidati për kryeministër Albin Kurti duhet të propozojë kabinetin qeveritar dhe të vendoset në votim Qeveria e re. Seancën e drejton kryetari i ri i Kuvendit Glauk Konjufca.

Në seancë janë të ftuar edhe kori diplomatik.