Sot Macron pret Ramën/ Takimi me ftesë të presidentit të Francës

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama do të udhëtojë drejt Parisit ditën e sotme për t’u takuar me presidentin e Francës,  Emmanuel Macron.

Është faqja zyrtare e presidencës franceze që ka publikuar orën 13:20 për takimin dy palësh. Gazetari i Top Channel,  Muhamed Veliu raporton se pas këtij takimi Macron dhe Rama do të drekojnë së bashku në Elysee.

Nuk dihet ende se çfarë çështjesh janë në tryezë për diskutim në këtë vizitë të Ramës, me ftesë nga presidenti Macron. Një takim tjetër mes Ramës dhe Macron në Elysee ishte ai i 15 Majit të vitit 2018.

Por ky nuk është takimi i fundit mes tyre. Rama, Merkel dhe Macron u ulën në të njëjtën tavolinë në Maj të vitit 2019 me liderët e Kosovës në Berlin./TopChannel

A.B.