Vetëm 21-vjeç, Covid-19 i merr jetën studentit të mjekësisë nga Librazhdi

COVID-19 i ka marrë jetën një 21-vjeçari nga fshati Polis i Librazhdit.

Mësohet se i riu që vdi*q për shkak të virusit covid-19, quhej Emiljano Tola dhe ishte një student i mjekësisë. Mësohet se i riu kishte sëmundje të tjera bashkëshoqëruese dhe prej kohësh vuante nga astma./TopChannel

A.B.