Vuçiq merr vaksinën kineze kundër koronavirusit

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, u vaksinua sot me vaksinën kineze Sinopharm kundër koronavirusit. Ngjarja u transmetua në televizion, në përpjekje për t’i inkurajuar serbët që të vaksinohen.

“E mora vaksinën dhe ndihem shkëlqyeshëm”, shkroi Vuçiq në profilin e tij në Instagram.

A.B.