E moshuara 104-vjeçare mposht për herë të dytë COVID-19, ja momenti kur del nga spitali

Një grua 104-vjeçare ka marr duartrokitjet e stafit të spitalit kolumbian pasi u shërua për herë të dytë në më pak se një vit nga coronavirusi.

Carmen Hernandez mori një duartrokitje nga mjekët ndërsa u rreshtuan përgjatë korridoreve të Spitalit Universitar “San Rafael” në Tunja ndërsa u transportua në një shtrat spitali.

Dhe ndërsa ajo dilte jashtë – tani me një mbulesë plastike të ajrosur mbi shtrat – rezultatet e stafit të veshur me çantë PPE vazhduan duartrokitjet ndërsa Hernandez u lëshua pas 21 ditësh në spital, raporton dailymail.

A.B.