Moldavët përleshen drejtpërdrejtë në emision, njëri mbetet i shtrirë (VIDEO)

Një përleshje fizike midis politikanëve ndodhi në Moldavi, kur ish-Zëvendës Ministri i Policisë Gennady Kosovan u përlesh me këshilltarin e ish-Presidentit Maja Sandu Sergei Tofilat gjatë një shfaqje televizive drejtpërdrejt. Në luftë, kosovari humbi vetëdijen dhe duhej të shtrohej në spital, raportuan mediat lokale.

Të dy politikanët ishin mysafirë në emisionin popullor “Journal” dhe gjatë debatit përdorën fyerje personale mes bashkëbiseduesve. Tofilat e quajti kundërshtarin e tij një “të parakohshëm”, së cilës kosovari fillimisht i tundi dorën sikur po përpiqej ta godiste atë, dhe pastaj derdhi një gotë ujë në fytyrën e bashkëbiseduesit më të ri.

I provokuar nga ky akt, ish-oficeri i dytë i policisë moldave e grushtoi Kosovari , duke e dërguar atë në dysheme, ku ai qëndroi i shtrirë pa ndjenja.