Shqiptari përdhûnon ish-gruan në Athinë

Nje e re ka denõncuar mëngjesin e sotëm në põlicinë e Athinës se është
përdhûnuar nga ish-bashkëshorti i saj. Mediat greke bëjnë me dije se ky i fundit, një emîgrant shqiptar, ishte futur me fõrcë në shtëpinë ku jetonte ish-bashkëshortja me djalin 4-vjeçar duke ushtrûar dhûnë sèksuale.

“Erdhi në mëngjes tek shtëpia dhe u fut me forcë. Pastaj filloi të më
përdhûnonte. Nuk reagova pasi kisha
frîkë se mos më dëmtõnte më shumë”, është shprehur ajo para põlicëve pasi ata kanë mbërritur aty duke arrèstuar edhe shqiptarin, rapõrton abcnews.al.

Çifti ishte i ndarë prej disa kohësh dhe e reja jetonte me të birin, kurse babai diku tjetër. Ky i fundit duhet të përgjigjet tashmë para ligjit për krimin e kryer. /abcnews.al