December 9, 2022

Shpejtësi dhe çmenduri: Ferrari kalon në tunel me shpejtësi afro 400 km/h, pamje elektrizuese…

Një Ferrari në Turqi ka marr gjithë vëmendjen me shpejtësinë e tij.

Vetura italiane ka kapur shpejtësinë prej 368 km/h në një tunel në Turqi

Modeli i Ferrarit ishte ‘F8 Tributo’ që është një nga modelet më të fuqishme të kësaj marke.

Me motor 3.9 litërsh V8 që ka 720 kuaj-fuqi. Fuqia motorike bartet në rrotat e pasme, e sipas prodhuesit italian, kjo veturë mund të arrijë shpejtësinë nga 0-100 kilometra në orë për 2.9 sekonda./Neutral.al/