December 2, 2022

Вознемирувачка глетка: Кај Стража се запали автобус полн со ученици од Куманово

Повеќе вести во продолжение

Синоќа околу 19.20 часот во СВР Охрид, пријавено е дека на патниот правец Стража-Кичево настанал пожар во автобус во движење, сопственост на туристичка агенција од Куманово, во кој се превезувале ученици и наставници.

Пожарот е изгаснат од противпожарна единица, соопштија од СВР Охрид.

За среќа во пожарот нема повредени лица.