December 1, 2022

Се степале девојки во Градски парк

Синоќа, нешто пред полноќ. во скопскиот Градски парк се случила тепачка меѓу две девојки, соопшти полицијата.

„Синоќа во 23:10 часот во СВР Скопје, К.П. (24) од Скопје пријавила дека во близина на Градски парк, поради претходно нетрпение, физички ја нападнала К.С. (31) од Скопје“, соопшти полицијата.

По целосното документирање на случајот, ќе следи соодветен поднесок, додаваат од МВР.