January 27, 2023

Argjentina dhe Franca kanë publikuar formacionet zyrtare

Argjentina dhe Franca kanë publikuar formacionet zyrtare
per finalen e madhe t Kupes së Botes “Katar 2022”
Ato kane arritur ё shume merite ne finalen e madhe,
pasi kanë bindur thuajse ne çdo ndeshje, ndersa sot
synojne trofeun e me te mirit të bote ne ndeshjen qè pritet
te zhvillohet ne Lusail Iconic Stadium nga ora 16:00.
Ekipi i Lionel Scalonit vjen nga njè fitore e madhe ne
gjysmëfinale ndaj Kroacise dhe synon ta tregoj formèn e
njejtë edhe ndaj Frances dhe tè fitoje trofeun e parè qè
nga viti 1986, kur kombëtarja e tyre u udhehoq nga Diego Maradona.
N° anën tjeter, ekipi i Didier Deschamps mposhti ne
gjysmëfinale Marokun dhe sot synojne trofeun e Kupës së
Botes per here te dyte radhazi, pasi janè fitues aktual te kesaj gare.