January 27, 2023

Argjentina fiton Kupën e Botës 2022, Mesi merr trofeun e parë dhe të vetëm

Argjentina ngre lart trofeun e Kupës së Botës 2022

Katar 2022 uli siparin mbrëmjen e sotme me finalen e madhe në “Lusail Stadium”, ku Argjentina dhe Franca matën forcat, në një ndeshje me emocione e shumë gola dhe ku gjithçka u vendos nga 11-metërshat.

Argjentinë – Francë 3-3 (Messi 23′ pen., 108′, Di Maria 36’/ Mbappe 80′ pen., 82′, 118′ pen.)