Ivana Knoll i zjarrtë u largua me lot nga Katari: Është e vështirë për mua

Ivana Knoll u bë një sensacion i vërtetë gjatë Kupës së Botës në futboll, ndërsa gjatë kompeticionit ndoqi çdo ndeshje të kombëtares kroate.

“Zjarri” fitoi vendin e tretë, dhe Knoll qëndroi deri në fund të Botërorit dhe pasoi finalen e tensionuar mes Argjentinës dhe Francës. Por festa mori fund dhe fansja më e flaktë kroate bëri gati valixhet dhe u kthye në shtëpi.

Knoll ka postuar një Story në Instagram nga aeroporti i Katarit, ku ka ndarë përshtypjet e tij për ndeshjen.

“Është e vështirë për mua të largohem nga Doha. Është një përzierje gëzimi, trishtimi, konfuzioni, të gjitha së bashku. Do të më mungojë ky vend”, ka shkruar Knoll, duke fshirë lotët në momentet e fundit të postimit. Knoll ka udhëtuar e veshur me të zeza, gjë që nuk është tipike për të, por këtij kombinimi nuk i ka munguar “dahu” kroate. Në këtë kampionat, Knoll tërhoqi vëmendjen me zgjedhjet e tij të modës, të cilat e bënë edhe objektivin e publikut. Popullsia vendase kërkonte që ndikuesi të respektonte kulturën myslimane.