January 27, 2023

Kryekuvendari turk Sentop pritet nga Kasami në Tetovë

Kryetari i kuvendit të Turqisë, Mustafa Sentop po qëndron për vizitë zyrtare në Maqedoninë. Veriut, shkruan Monitor.mk. Sentop sot ka vizituar qytetin e Tetovës, ku është pritur nga kryetari Komunës, Bilall Kasami.

Sentop ka vizituar xhaminë e pashës, mektebin si dhe më vonë edhe arabati baba teqën./Monitor.mk