February 24, 2020

Vdes legjenda e basketbollit, Kobe Bryant

Vdes legjenda e basketbollit, Kobe Bryant

Legjenda e NBA e Los Angeles, Kobe Bryant ka vdekur mëngjesin e ditës së sotme, shkruan Gazeta Metro.

TMZ sport konfirmon se ylli i basketbollit ka vdekur pas një aksidenti me helikopterin e tij privat.

Sipas informatave të para, një zjarr që ka ndodhur në kabinen e helikopterit shkaktoiaksidentin e tmerrshëm dhe askush nga stafi nuk ka mbijetuar.

5 personat në bord kanë vdekur, ndërsa rasti është duke u hetuar.