January 24, 2020

Përjetoi bullizëm, 12-vjeçarja vret veten

Përjetoi bullizëm, 12-vjeçarja vret veten

Fenomeni i bullizmit është i përhapur në të gjithë botën, dhe jo rrallë ka pasoja të rënda pë rata që bien pre.

I tillë është edhe rasti i një 13-vjeçareje në Britani, që pasi ra pre e bullizmit vrau veten.

Adoleshentja, e identifikuar si Jessica Scatterson u gjet e vetëvarur në dhomën e saj pasi miqtë ngritën alarmin.

Policia shkoi menjëherë në shtëpi dhe gjeti babain në gjumë, ndërkohë që vajza kryente aktin vetëvrasës.

Një hetim në lidhje me vdekjen e saj tha se ajo ishte emocionalisht e mbingarkuar, prandaj postoi fotografinë ku shkruante “u prehsh në paqe”. /k.k/noa.al/